فیلترنویسی ارزدیجیتال و بازار بورس

0

فیلنرنویسی ارزدیجیتال و بازاربورس از جمله فعالیت‌هایی است که با توجه به تعدد نماد و ارزهای مختلف این روزها بسیار رایج شده است

فیلترنویسی یعنی چی؟

فیلترنویسی کردن در معنا به معنای جدا کردن تعدادی سهم مشخص بر اساس پارامترهای موردنظر است.

علت اینکار چی هست؟

در بازاربورس و کرپتوکارنسی‌ها تعداد نماد و ارز به شدت زیاد است و رصد لحظه‌ای تمام آن ها در تمام تایم فریم‌ها کاری سخت و بسیار وقت‌گیر است به همین علت تحلیلگران به فیلترنویسی روی می‌آورند تا بر اساس پارامترهایی که دارند و بتوانند سهم‌های منتخب‌تر و مناسب‌تر را برگزینند.

یکی از حالت‌های فیلترنویسی در سایت بورس اوراق بهادار تهران امکان پذیر است و در آن امکان فیلتر کردن سهم‌ها از نظر بیشترین صف خرید یا فروش، از نظر مقدار مشخصی معامله شدن و یا حجم مبنا و ……. امکان پذیر است البته سایت‌هایی هم هستند که این خدمات را ارائه می‌دهند.

این خدمات به این شکل برای بازار کریپتوکارنسی استفاده‌ای ندارد و در بازار ارزهای دیجیتال باید بتوان از بعد دیگری ارزها را فیلتر کرد از طرفی این مدل فیلترنویسی ارزدیجیتال و بورس نیاز سهامداران و معامله‌گران را به صورت کامل برطرف نمی‌کند و باید بتوان سهم‌ها و ارز‌ها را از جنبه‌های دیگر مثل ابعاد مختلف تحلیل تکنیکال نیز فیلتر کرد.

در حقیقت معامله گران با پیدا کردن استراتژی معاملاتی خود در میان تعدد سهم و ارزهای گوناگون به مشکل می‌خورند و یا آن‌ها را زمانی پیدا می‌کنند که دیر شده و موقعیت از دست رفته است.

راه‌حل این مشکلات گسترش دامنه فیلترنویسی است در همین راستا برخی سایت‌ها این امکان را فراهم کرده‌اند.

دستیار معامله‌گری موج سوم امکان فیلتر کردن سهم‌ها از نظر شرایط تکنیکالی متفاوت را برای شما فراهم می‌کند

سایتی برای فیلترنویسی ارزدیجیتال و بازاربورس از بعد تکنیکال

موج سوم یک بستر مناسب برای فیلتر کردن سایت‌ها از بعد تکنیکالی است این سایت از قسمت‌های مختلفی تشکیل شده است که امکان فیلترنویسی ارزدیجیتال و بازاربورس را به نحوی که برای شما کاربردی باشد فراهم می‌کند.

اولین قسمت آن تکنیکال پیشرفته است که در آن انواع مختلفی از سیگنال‌های تحلیل تکنیکال وجود دارد و شما این امکان را دارید که سهم ها را ازنظر موقعیت‌های مختلف آن‌ها مثل:

روند ( کف و یا سقف روند نزولی و صعودی و یا شکست روندها) و یا موقعیت‌های مختلف دیگر فیلتر کنید و یا می‌توانید آن ها را از نظر سیگنال ها و موقعیت‌های مختلف چنگال اندروز و ایچیموکو و کانال ها یا سیگنال‌های متفاوت انواع اندیکاتورها و اسیلاتورها تفکیک کرده و مورد استفاده قرار دهید.

به عنوان مثالی دیگر شما می‌توانید سهم ها را از نظر کف و یا سقف کانال بودن و یا از نظر بودن روی بخش‌های مختلف چنگال و ایچیموکو فیلتر کنید و فقط سهم‌هایی با ویژگی مدنظر خود را مشاهده کنید.

بخش دیگر بخش استراتژی است که شما می‌توانید چند سیگنال مختلف را با هم ترکیب کنید و سهم‌هایی که فیلتر می‌کنید از نظر چند ویژگی متفاوت باشد مثلا می‌توانید سهم‌ها و یا ارزها را از نظر داشتن rd+  و بودن روی حمایت و مقاوت و یا کف کانال بودن فیلتر کنید و به شما سهم‌هایی نشان داده می‌شود که هر دو شرایط را با هم داشته باشد.

بخش دیگر بک تست است که مربوط به تست استراتژی ها است در این قسمت شما می‌توانید ببینید استراتژی که اجرا می‌‌کنید چنددرصد احتمال موفقیت دارد و از این طریق فیلتر مناسبی را اجرا کنید بر روی سهم و ارزها.

بخش دیگر قسمت نماد من است در این قسمت شما دیگر سهم ها و ارزها را بر اساس فیلتر پیدا نمی‌کنید بلکه سهم‌ها و یا ارز مورد نظر را مشخص می‌کنید و هر سیگنالی که روی آن اجرا شود به شما نمایش داده می‌شود.

قسمت نماد من  برای کسانی است که سهم و ارز موردنظر را از قبل بر اساس پارامتر‌های دیگر انتخاب کرده‌اند و فقط می‌خواهند سهم موردنظر را از نظر مباحث تکنیکال و فیلتر‌های تکنیکالی که در بالا راجع به آن صحبت کردیم زیرنظر قرار بدهند.

فیلترنویسی ارزدیجیتال

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای امنیت ، استفاده از سرویس ریکپچای گوگل الزامی است که منوط به خط مشی رازداری و شرایط استفاده گوگل است.

من با این قوانین موافقم.